ЗНО 2015

УНІВЕРСИТЕТИ ОПРИЛЮДНИЛИ УМОВИ ПРИЙОМУ АБІТУРІЄНТІВ

Більшість вищих навчальних закладів України оприлюднила правила прийому абітурієнтів під час вступної кампанії у 2015 році.

Правила прийому встановлюють порядок проведення конкурсного відбору та строки зарахування вступників за ступенями вищої освіти і освітньо-кваліфікаційними рівнями, перелік конкурсних предметів, з яких абітурієнти подаватимуть сертифікат ЗНО, перелік конкурсних предметів, з яких проводяться вступні випробування.

Також правилами прийому визначено порядок розрахунку конкурсного бала абітурієнта, встановлено вагу середнього бала документа про повну середню освіту, вагу бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), вагу бала за особливі успіхи тощо.

Правилами прийому також будуть встановленні інші особливості проведення вступної кампаніїу вищих навчальних закладах в 2015 році.

З умовами прийому до вищих навчальних закладів за регіонами можна ознайомитися у розділіУмови вступу до ВНЗ.

Як відомо, прийом заяв та документів від абітурієнтів розпочнеться 10 липня та триватиме до 1 серпня 2015 року. Цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яке буде проведено у червні. Реєстрація учасників тестування здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти починаючи з 5 січня 2015 року.

Розподіл областей між регіональними центрами оцінювання якості освіти для організації реєстрації осіб, які братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року:
З особливостями реєстрації цьогорічних випускників шкіл та випускників шкіл минулих років можна ознайомитися за наступним посиланням. Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, що видані у попередніх роках є недійсними та не прийматимуться приймальними комісіями вищих навчальних закладів.

РОЗРАХУНОК КОНКУРСНОГО БАЛУ ВСТУПНИКА У 2015 РОЦІ

У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим Законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.

Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнта буде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання, результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку.

Щодо новацій

До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань та балів шкільного атестату –  застосовуватимуться вагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.

Сертифікат ЗНО тепер діє лише один рік. Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатами тестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.

Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться як середнє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох. Таким чином, сума балів за творчі конкурси не буде перевищувати 200.

Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, причому він знову переводиться у двохстбальну шкалу.. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу, тому не варто поспішати із звинуваченнями на предмет того, що знову оцінки у школі купуватимуться.

Спробуємо це пояснити за допомогою інфографіки




Зовнішнє оцінювання 2014

ЗНО 2015 (Поглиблений рівень)

ЗНО 2015 (Базовий рівень)
ЗНО онлайн

1.Відеоуроки  по підготовці до ЗНО дивись тут:
http://zno.alldz.net/video/vic/pidgotovka_do_zno_2013_videouroki

2. Пробне тестування -2013
http://zno-ua.net/test/math/24

Пройти безкоштовно онлайн-тести ЗНО з математики

  1. Зовнішнє незалежне оцінювання 2011 року з математики (35 завдань, з них 25 тестових, 3 завд. на встановлення відповідностей, 7 відкритою відповіддю)
  2. Зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року з математики (І сесія) (32 завдань, з них 20 тестових, 4 завд. на встановлення відповідностей, 8 відкритою відповіддю)
  3. Зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року з математики (ІІ сесія) (32 завдань, з них 20 тестових, 4 завд. на встановлення відповідностей, 8 відкритою відповіддю.

Немає коментарів:

Дописати коментар